Studnice

Historie

Místní jméno Studnice se odvozuje od studny s pramenitou vodou uprostřed obce. První zmínka  o středověké tvrzi pochází z roku 1438,  tehdy byl majitelem Jan Straka z Nedabylic, věrný stoupenec husitů a přítel hejtmana Jana Koldy ze Žampachu. Po pobělohorských konfiskacích (1638) se majitelé měnili, až Studnice připadla náchodskému panství (1787).    Historická budova tvrze  byla v roce 1789 přestavěna na faru, kde pobýval kněz a historik J. M. Ludvík. V roce 1975 ji od církevního úřadu koupila paní Jarmila Hassan Abdel Wahab, která se snažila vrátit tvrzi její původní vzhled.Tvrz je od roku 1998 ve vlastnictví obce Studnice a po rekonstrukci   je  od roku 2000 sídlem obecního úřadu, knihovny s internetem, kanceláře dobrovolného svazku obcí  "SVAZEK OBCÍ 1866“. V  půdních prostorách je vybudováno zázemí pro zájmovou činnost.

Svátek má Oleg

20. 9. 2019

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 5 až 1°C.