Obec Studnice

Rekonstukce školy

Rekonstrukce a modernizace ZŠ Studnice

Dne 1.6. 2008 byly zahájeny práce na rozsáhlé investiční akci "Rekonstrukce a modernizace ZŠ Studnice". Stavební práce spočívali ve vybudování vstupního přístřešku, vestavbě učebny v půdních prostorách, výměně oken, instalaci nového vytápění v 2 a 3 nadzemním podlaží a výměně elektroinstalace a zateplení budovy s novou fasádou. Dále bylo modernizováno vnitřní vybavení školy(židle, lavice, nábytek atd.) a instalovány nové hrací prvky na školní zahradě.

Nově vybudovaná učebna je určena k výuce výpočetní techniky nejen pro děti ze základní školy, ale i pro zájemce z řad občanů. Od vlastní rekonstrukce ZŠ si obec slibuje zejména podstatné snížení nákladů na vytápění a komplexní zlepšení prostředí pro žáky i učitele.

Dodavatelem stavby byla firma PROBI s.r.o. z Nového Města nad Metují, stavební dozor vykonával pan Jiránek Zdeněk s firmy Sdružení SVS z Malých Svatoňovic.

Akce "Rekonstrukce a modernizace ZŠ Studnice" byla realizována za "Podpory Programu financovaného z prostředků Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu, Královéhradeckého kraje a obce Studnice".

Dne 28.9. 2008 se konalo slavnostní otevření školy s dnem otevřených dveří pro veřejnost. Při té příležitosti na obecním úřadu byla uspořádána výstava o historii školy. Občané měli možnost si za doprovodu Dechové harmonie Náchod pod vedením Jaroslava Vlčka posedět před obecním úřadem. I vzhledem ke krásnému počasí se sešlo hodně občanů a slavnostní otevření základní školy se vydařilo.

Svátek má Miloš

25. 1. 2020

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty -1 až 3°C. Noční teploty -1 až -5°C.