Studnice

Oranžové schody

Bezbariérová škola ve Studnici

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ

Základní škola ve Studnici prošla v roce 2008 rozsáhlou rekonstrukcí. Stavební práce spočívaly ve vestavbě učebny v půdních prostorách, výměně oken, instalaci nového vytápění v 2 a 3 nadzemním podlaží, výměně elektroinstalace a zateplení budovy s novou fasádou. Dále bylo modernizováno vnitřní vybavení školy (židle, lavice, nábytek atd.) a instalovány nové hrací prvky na školní zahradě. V rámci této akce byl také zrealizován vstupní přístřešek a bezbariérový vstup do budovy školy. Bohužel uvnitř budovy je schodiště a zde bezbariérovost nebyla zajištěna. Ve škole je zaměstnána paní učitelka, která se pohybuje na invalidním vozíku. Byla úspěšně napsána žádost o nadační příspěvek v rámci projektu Oranžové schody. Od Nadace ČEZ obdržela příspěvková organizace Základní škola a Mateřská škola, Studnice, okres Náchod nadační příspěvek ve výši 290 000,- Kč na realizaci schodišťové plošiny v základní škole ve Studnici.  Realizace proběhla v termínu 15.-16.9.2011. V pondělí 19.9. 2011 proběhla první slavnostní jízda a paní učitelka se bez pomoci dostala do své třídy do prvního patra, kde učí prvňáčky.

Svátek má Oleg

20. 9. 2019

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 5 až 1°C.