Obec Studnice

Malá náves Studnice

Obec Studnice obdržela dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod v oblasti podpory 13.2.3. Rozvoj venkova na akci "Malá náves Studnice". Rekonstrukce spočívá v odstranění podkladu, přípravě podloží pod zámkovou dlažbu, položení zámkové dlažby, vytvoření parkovacích míst a plochy pro separovaný sběr, odvodnění komunikace, položení nového asfaltového povrchu na komunikaci kolem obecního úřadu, vytvoření dětského koutku, stavby altánu a opěrné zdi, rekonstrukce studny, osazení mobiliáře a dopravního značení a v neposlední řadě realizace zeleně. Během měsíce července proběhlo výběrové řízení na dodavatele. Bylo osloveno pět firem, tři podaly nabídky. Výběrová komise vybrala firmu STRABAG a.s.. Akce byla zahájena 1. září a dokončena byla ke konci ledna. Stavba byla předána dne 29.1.2010. Dne 9.2. 2010 proběhlo kolaudační řízení.

Hlavním cílem projektu bylo revitalizovat veřejné prostranství obce Studnice a vytvořit tak příjemné prostředí pro občany. Došlo ke zvýšení bezpečnosti provozu pěšího i automobilového a díky vytvoření plochy pro separovaný sběr se zlepší životní prostředí v obci.

Altán

Svátek má Teodor